سرماخوردگی, مجله سلامت

بهترین روش درمان سرماخوردگی

سرماخوردگی

امروزه با شیوع کرونا، سرماخوردگی یکی از مهم ترین دغدغه های افراد شده است. از مهم ترین سوالاتی که در زمینه سرماخوردگی مطرح می شود می توان به علائم سرماخوردگی چیست؟ بهترین داروی گیاهی برای درمان سرماخوردگی چیست؟ ما امروز در مجله فاران شیمی درمورد سرماخوردگی و روش های درمان آن صحبت می کنیم پس با ما همراه باشید.

سرماخوردگی چیست؟

سرماخوردگی در حقیقت نوعی بیماری تنفسی است که به قسمت فوقانی دستگاه تنفسی مربوط می‌شود و ویروس‌ها عامل اصلی ابتلا به آن هستند.  همانطور که می دانید سرماخوردگی  بیمارى شایع و نسبتاً بى ضرر است، اما مطمئناً وقتى به آن مبتلا مى شوید چنین احساسى ندارید.

علائم سرماخوردگی

علائم سرماخوردگی معمولا بین  یک تا سه روز پس از قرار گرفتن در معرض ویروس ظاهر می شود. می توان گفت اولین علامت عمده آبریزش از بینى است. همانطور که گفته شد ویروس ها علت ابتلا به سرماخوردگی هستند از آن جایی که ویروس های مختلفی وجود دارد پس علائم سرماخوردگی هم متفاوت می باشند. از شایع ترین  علائم ابتلا به سرماخوردگی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • گلو درد
  • درد در ناحیه قفسه سینه
  • آبریزش بینی
  • تب بالا
  • خستگى خفیف

راه‌های انتقال ویروس سرماخوردگی

از رایج ترین روش های انتقال ویروس سرماخوردگی می توان به عطسه و سرفه اشاره کرد . به همین خاطر است که گفته می شود به هنگام عطسه و سرفه جلوی دهان خود را با یک دستمال تمیز بگیرید. اما تنها راه انتقال ویروس عطسه و سرفه نیست از دیگر روش های انتقال این ویروس می توان به تماس دست با دست فردی که مبتلا به سرماخوردگی شده است، استفاده از لوازم مشترک نیز اشاره کرد.بعد از این تماس هایی که گفته شد هنگامى که دست آلوده شده تان را به چشم ها یا بینى تان مى زنید ویروس وارد بدن مى شود.

روش‌های درمان سرماخوردگی

روش های مختلفی برای درمان بیماری سرماخوردگی وجود دارد. به طور کلی می توان درمان سرماخوردگی را به دو روش تقسیم نمود:

 داروهای شیمیایی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *