سلامتی هدیه ماست

شرکت داروسازی فاران شیمی

شرکت داروسازی فاران شیمی در سال ۱۳۸۱ با ماهیت تعاونی تولیدی در زمینی با مساحتی حدود ۱۷۰۰۰ متر مربع در شهرک صنعتی تویسرکان تأسیس گردید. این شرکت کار خود را با تولید اسید سالیسیلیک آغاز و در سال ۱۳۸۶ به گروه صنعتی گلرنگ پیوست.

رشد٬اشتغال زایی و پیشرفت

پس از تشکیل شرکت سرمایه گذاری دارویی گلرنگ در سال ۱۳۸۹ شرکت داروسازی فاران ‌شیمی به ‌عنوان یکی از شرکت‌های عضو این هلدینگ مطرح گردید و با توجه به پیشینه و داشتن زیرساخت‌های اساسی به ‌سرعت مورد توجه مدیران هلدینگ قرار گرفت. شرکت داروسازی فاران ‌شیمی با بهره‌گیری از چهار پارامتر اصلی بازوهای مدیریتی، مالی، علمی و اجرایی به سرعت رشد و پتانسیل‌های بالقوه خود را شکوفا نمود. هم‌اکنون کارخانه با این مجموعه زمینه اشتغال‌ زایی مناسبی را برای شهرستان تویسرکان ایجاد نموده که بخش عمده آن فارغ‌التحصیلان بومی اعم از لیسانس، فوق لیسانس و دکترا داروساز می‌باشند.”در حال حاضر این مجموعه با توجه به تولید انواع قرص های ترک اعتیاد دارای بیش از ۳۵۰ نفر پرسنل به صورت مستقیم می باشد که با راه‌اندازی خطوط جدید، ظرفیت جذب نیرو تا ۵۰۰ نفر را خواهد داشت.”

در بخش LVHV با بهره‌گیری از مهارت و دانش اساتید خبره در هلدینگ، تحت قالب شرکت هستی آریا شیمی، این شرکت قادر به تولید داروهای بسیار حساس با تکنولوژی بالا می باشد. به‌ عنوان مثال قادر به تولید ماده اولیه بوپرنورفین هیدروکلراید گردیده است. قرص بوپرنورفین به ‌عنوان جایگزین قرص متادون مورد استفاده قرار می‌گیرد و علاوه بر اثر بخشی بهتر، دارای مزایای بسیاری نسبت به متادون، از جمله عدم ایجاد اعتیاد می‌باشد. در حال حاضر کلیه شرکت‌های داخلی مجاز به تولید بوپرنورفین، از محصول تولید شده در شرکت داروسازی فاران شیمی استفاده می‌کنند و همچنین با توجه به کیفیت بسیار بالای آن امکان صادرات به کشورهای دیگر نیز مهیا می‌باشد. همچنین شرکت مبادرت به احداث خط استحصال فرآورده‌های اپیوم نمود. با راه‌اندازی این خط زیر شاخه‌های اپیوم استخراج و پس از چندین مرحله خالص سازی، در اتاق‌های تمیز، فرآوری و بسته‌ بندی می‌گردند. از جمله فرآورده‌های این خط می‌توان به تبائین، کدئین، مورفین، نوسکاپین و پاپاورین اشاره نمود. این مواد جزء فرآورده‌های بسیار حساس و تحت کنترل در دنیا می‌باشند.

در زمینه تولید داروی تمام شده، شرکت فاران علاوه بر خط تولید محلول همودیالیز، از بهمن ماه سال ۹۱ مبادرت به احداث خط تولید انواع جامدات (قرص) به ظرفیت صد و پنجاه میلیون قرص در سال نموده که با تلاش و کوشش دست اندرکاران به بهره برداری رسیده است. به عنوان اولین محصول، قرص بوپرنورفین زیر زبانی دو میلی گرم تولید شد که ماده اولیه آن یعنی بوپرنورفین هیدروکلراید نیز تولید بخش API همین شرکت می‌باشد. این خط کاملا” مطابق استانداردهای جهانی است و کلیه مجوزهای لازم نظیر گواهی GMP را از وزارت بهداشت اخذ کرده است. فرمهای دیگر قرص بوپرنورفین و همچنین اکسی کدون، نالوکسان، استامینوفن– اکسی کدون، فنتانیل و متادون نیز در برنامه تولید قرار دارند و بتدریج به بازار دارویی عرضه خواهند شد.

۱۳۸۱
سال تاسیس
۳۶
سبد محصول
۲
دفاتر کاری
۳۵۱
تعداد پرسنل

ماموریت

قرارگیری در رتبه اول شرکت های داروسازی در زمینه تولید داروهای نارکوتیک در ایران و حضور در جمع ۱۰ شرکت برتر دارویی فعال در زمینه نارکوتیک جهان تا سال ۱۴۰۱

چشم انداز

تولید انواع مواد موثره دارویی در زمینه نارکوتیک ها، از مرحله استحصال اپیوم تا مواد موثره تمام سنتتیک و همچنین تولید داروهای آماده بمصرف در اشکال جامدات با بالاترین کیفیت برای تامین نیازهای داخل و خارج از کشور با قیمت رقابتی
سلامتی هدیه ماست

هلدینگ دارویی گروه صنعتی گلرنگ

همواره در راستای سلامت جامعه در تلاش هستیم