اخبار, دانستنی های سلامت, دیابت

روز جهانی دیابت و اهمیت آن

دیابت و اهمیت دیابت

امروز ما در  مجله فاران شیمی به مناسبت روز جهانی دیابت قصد داریم توجه شما را به دیابت و اهمیت آن در زندگی جلب کنیم. به همین منظور ویدیویی با حضور خانم دکتر صداقت  معاون علمی، آموزشی و پژوهشی انجمن دیابت گابریک جهت افزایش آگاهی شما عزیزان تهیه کرده ایم پس با ما همراه باشید.

اهمیت دیابت در زندگی

از آنجایی که دیابت نقش مهمی در زندگی ما انسان ها دارد نخستین بار در سال ، ۱۹۹۱ بنیاد بین المللی دیابت با همکاری سازمان جهانی بهداشت ، چهاردهم نوامبر سالگرد تولد فردریک بانتینگ کاشف  انسولین را روز جهانی دیابت نامگذاری کردند. هدف از نامگذاری چنین روزی افزایش آگاهی عمومی در ارتباط با علل، عوارض، پیشگیری و درمان دیابت  می باشد.

دکتر بانتینگ تقریبا حدود صد سال پیش انسولین را کشف کردند و بعد از آن دیابت از یک بیماری مهلک  و کشنده به یک بیماری مزمن تبدیل شد و افرادی که دچار دیابت هستند می توانند سالیان سال با کمک داروی دیابت بیماری دیابت خو را رو کنترل کنند و زندگی سالمی را داشته باشند.

نکته مهم

آمارها نشان می دهد که  سالانه پنج میلیون نفر به علت ابتلا به بیماری دیابت جان خود را از دست می دهند. از این می توان گفت دیابت و روش های پیشگیری از آن نقش مهمی را در زندگی دارند و باید این بیماری را جدی گرفت.

نکته بسیار مهم

 بیماری دیابت با تشخیص و درمان به موقع می تواند یک بیماری کاملا قابل کنترل و بی خطر باشد.

توجه

اگر  شما جزء افرادی هستید که که دیابت ندارید می توانید به فکر پیشگیری از دیابت باشید و اگر به بیماری دیابت مبتلا هستید بدون نگرانی و با مصرف منظم و به موقع داروها و خودمراقبتی این بیماری را می توانید به راحتی کنترل کنید.

به دلیل اینکه مطالب برای شما همراهان عزیز خسته کننده نباشد با درمورد بیماری دیابت به طور مفصل در بخش های بعدی صحبت خواهیم کرد با ما همراه باشید. باهم ویدیویی که در این زمینه تهیه کرده ایم را تماشا می کنیم.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *