سمپوزیوم دو روزه خرم آباد با موضوع کلیات درمان اختلال اعتیاد

سمپوزیوم دو روزه خرم آباد با موضوع کلیات درمان اختلال اعتیاد

سمپوزویوم دو روزه خرم آباد در تاریخ ۳ و ۴ اسفند ماه سال ۹۷ با حضور اساتید محترم دکتر نوروزی و دکتر صالحی در شهر خرم آباد در سالن ابن سینا بیمارستان رجایی برای پزشکان و سالن مرکز بهداشت خرم آباد برای روان شناسان برگزار گردید که شرکت فاران شیمی بعنوان اسپانسر شرکت کرد، همچنین جناب دکتر حسین پور کلیه امور اجرائی و هماهنگی های لازم جهت برگزاری را انجام دادند و کلیات موضوعات بشرح ذیل می باشد.

روز اول:

– در ابتدا دکتر نوروزی در مورد انواع درمان و تاریخچه درمان اعتیاد بصورت کلی صحبت کردند و سپس تاثیرات بهبود بیماران از نظر روانی و نوع نگرش در جامعه صحبت شد. – دکتر صالحی در مورد انتخاب نوع درمان معتادین با بوپرنورفین،متادون،اپیوم صحبت کردند.

– دکتر نوروزی در مورد درمان سیگار و تاریخچه سیگار و ارتباط بین سیگار و ماده مخدر صحبت کردند. – دکتر صالحی آموزش پایه تا درمان کامل با شربت اپیوم را توضیح دادند.

روز دوم: – دکتر صالحی در مورد درمان با بوپرنورفین و این که چه بیمارانی را می توان با بوپرنورفین درمان کرد را شرح دادند و این که شروع درمان بیماران با بوپرنورفین توضیح دادند.

– دکتر نوروزی نوع برخورد با بیماران و تاثیرات مثبت روان درمانی با بیماران را شرح دادند. – دکتر صالحی در مورد احتمالاتی که بیماران با مصرف بوپرنورفین روبرو خواهند شد شرح دادند و سپس در مورد مزایای درمان با بوپرنورفین و علل بهتر بودن آن نسبت به متادون توضیح دادند.

– دکتر نوروزی در مورد بیماران باردار و تاثیرات مادر معتاد برروی جنین و جهش های ژنتیکی احتمالی در هنگام مصرف دارو شرح داده اند. – در نهایت پنل پرسش و پاسخ برگذار گردید و پزشکان تمام سولات خود را از اساتید محترم پرسیدند.

02
03

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + سه =

EnglishIran