برگزاری سمپوزیوم کلیات درمان اختلال اعتیاد در اصفهان

برگزاری سمپوزیوم کلیات درمان اختلال اعتیاد در اصفهان

سمپوزیوم دو روزه کلیات درمان اختلال اعتیاد در شهر اصفهان در تاریخ ۱ و ۲ آذر ماه سال ۹۷ در مرکز آموزش های مداوم EDC با حضور اساتید گرانقدر آقایان دکتر نوروزی، دکتر صالحی، دکتر قشقایی، دکتر امین زاده، دکتر قدوسی برگزار گردید.

 

موضوع سخنرانی جناب آقای دکتر صالحی:

  • ارزیابی و انتخاب بیمار در درمان نگهدارنده

در این بحث نحوه مشاوره اولیه، گرفتن شرح حال و نیز انتخاب بیماران برای درمان های مختلف توضیح داده شده و در ادامه نحوه بررسی و کنترل بیماران در طول روز(از ابتدا تا انتهای درمان) شرح داده می شود.

یکی از درمان های کمتر استفاده شده و جدیدتر، درمان با کمک تنتور اپیوم است که این مبحث جهت آموزش و پیگیری بیماران تحت درمان با این دارو طراحی شده است.

  • کلیات درمان نگهدارنده و بازگیری با بوپرنورفین

از درمانهای جدید در درمان اعتیاد به مواد مخدر، بوپرنورفین است و در این بازآموزی، با دقت بر جنبه علمی درمان نگهدارنده و سم زدایی با بوپرنورفین، سعی بر آن شد که درمانگر در شروع درمان و ادامه درمان با این دارو مشکلات کمتری را داشته باشند.

  • چالش ها و مزایای درمان نگهدارنده با بوپرنورفین:

با وجود اینکه بوپرنورفین بیش از یک دهه است که در پروتکل های درمان اعتیاد کشور وجود دارد، عدم توجه به این روش و مزایا و فرصت های مناسب در استفاده از این دارو برای درمانگران شناخته شده نبوده و در این بحث سعی در شناساندن مزایا و چالش های این درمان برای درمانگران داشته ایم.

موضوع سخنرانی جناب آقای دکتر نوروزی

در این برنامه مباحث ابعاد روانی، اجتماعی بهبودی، درمان اختلالات روان پزشکی همبود در اعتیاد، درمان اعتیاد به مواد افیونی در بارداری و نهایتا ترک سیگار در بیماران مبتلا به اختلال مصرف مواد افیونی توسط دکتر نوروزی ارائه گردید.

20181123_092906
20181123_092822
20181123_092918
20181123_092918
9
7
13
14

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 4 =

EnglishIran