دانستنی های سلامت, کلیه

مکمل های مغذی کلیه و ویژگی های آنها

مکمل های مغذی کلیه و ویژگی های انها، دورالایف

آیا همه بیماران مبتلا به بیماری نارسایی کلیه باید از مکمل های مغذی استفاده نمایند؟ آیا هر مکملی برای فرد مبتلا به بیماری مزمن کلیه مناسب است؟ ما امروز در مجله فاران شیمی قصد داریم  درمورد مکمل های مغذی کلیه و ویژگی های آن ها صحبت کنیم پس با ما همراه باشید.

ویژگی های مهم یک مکمل مغذی کلیه

خیلی از بیماران عزیز این سوال را مطرح می کنند که وقتی که دچار بیماری نارسایی کلیه شدند چه مکمل غذایی باید استفاده نمایند.

 دارا بودن املاح و ویتامین ها

باید اشاره کرد که یک مکمل غذایی مناسب برای فردی که دچار بیماری نارسایی مزمن شده است باید حاوی ویتامین های گروه ب مثل ب۱ ،ب۲ ،ب۳ ، ب۶ ، اسیدفولیک و ب۱۲ و هم چنین شامل  ویتامین های حاوی آنتی اکسیدان مثل ویتامین E و C باشد،اگر مکملی که فرد بیمار مصرف می کند حاوی آهن باشد می تواند نقش به سزایی را در کنترل و درمان کم خونی داشته باشد.

درمان مشکل کم خونی و فقر آهن

همانطور که می دانید بسیار از بیمارانی که مبتلا به نارسایی مزمن کلیه هستند از کم خونی و فقر آهن رنج می برند زیرا کلیه در خونسازی نقش بسزایی دارد و این بیماران منابع غذایی را که دارای آهن هستند مثل گوشت قرمز کم دریافت می کنند. بناراین اگر در مکملی که توسط بیماران مزمن کلیه مصرف می شود اهن موجود باشد می تواند کمک قابل توجهی را به آنها کند.

کنترل سطح فاکتورهای التهابی 

 شایان ذکر است بدانید که سطح فاکتورهای التهابی در این بیماران بسیار بالا است و مواد غذایی که به عنوان آنتی اکسیدان عمل می کنند می توانند سطح فاکتورهای التهابی را کاهش دهند ویتامین هایی همچون ویتامین C و E به صورت آنتی اکسیدان عمل می کنند و در املاح ها، مس و سلنیوم از جمله مواردی هستند که می توانند در تولید و افزایش این فاکتورهای التهابی جلوگیری کنند. بنابراین مکملی که شامل این مواد غذایی، مینرال ها،املاح، آنتی اکسیدان ها و ویتامین ها باشد می تواند به کنترل و درمان این بیماری کمک کند.

کاهش سطح هموسیستئین

به طورکلی می توان نتیجه گرفت که ویتامین های گروه ب می توانند نقش به سزایی را در کاهش سطح هموسیستئین داشته باشند.هموسیستئین فاکتوری  است که می تواند باعث ایجاد بیماری های قلبی عروقی در بیماران مبتلا به نارسایی مزمن کلیه گردد.آمارها نشان می دهد حدود ۵۰ درصد عامل مرگ و میر در بیماری مزمن کلیه می تواند ابتلا به بیماری های قلبی عروقی باشد.

توجه

محصول مکمل کلیه (دورالایف) تنها مکمل غذایی می باشد که حاوی تمامی ویتامین ها و املاح مورد نیاز بدن است و می تواند پاسخگوی نیاز تمام بیمارانی که دچار بیماری نارسایی مزمن کلیه هستند باشد و سهم بسزایی را در کنترل  و درمان این بیماری  دارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *