ام اس, مجله سلامت

درمان ام اس و نکات مهم آن

درمان ام اس

درمان ام اس  به چه صورتی است؟ آیا اصلا ام اس درمان دارد؟ آیا بیماری ام اس باعث مرگ فرد مبتلا می شود؟ این ها سوالات رایجی هستند که افراد با ام اس مطرح می کنند. ما امروز در مجله فاران شیمی قصد داریم به بررسی درمان بیماری ام اس  و روش های درمان آن صحبت کنیم پس با ما همراه باشید.

روش های درمان ام اس

برای کنترل و درمان MS روش های مختلفی وجود دارند که پزشک متخصص با توجه به شرایط و وضعیت بیمار مبتلا به MS روش مناسب را تشخیص می دهد. به طورکلی می توان گفت ام اس  به سه روش مختلف درمان می شود که عبارتند از :

درمان ام اس با روش درمان حملات حاد

همانطور که گفته شد بیماری ام اس خود را به صورت حملات عصبی نشان می دهد در این روش برای کنترل حملات و علائم ام اس به فرد مبتلا کورتون تزریق می شود. کورتون باعث می شود ادم کاهش پیدا کند و به این ترتیب بیماری بهبود پیدا می کند لازم به ذکر است ممکن است در مواردی درجاتی از بیماری در بیمار باقی بماند

درمان با روش درمان پیشگیری از حملات

در سال های اخیر داروهای ام اس مختلفی به شکل خوراکی، تزریقی تولید شده اند که در درمان  ام اس نقش به سزایی دارند. مصرف این داروها به تجویز پزشک متخصص حملات بیماری را در بیمار کم می کند. اگر چه هیچ دارویی هنوز برای ام اس ساخته نشده است اما داروهای فعلی می توانند به میزان بسیار زیادی شانس دچار شدن به حملات بعدی را در افراد مبتلا به حداقل می رسانند.

درمان ام اس با روش درمان های سیمتوماتیک

یکی دیگر از روش هایی که در کنترل بیماری MS انجام می شود درمان های سیمتوماتیک یا درمان های علامتی می باشد. در روش  با توجه به این که بیمار دچار کدام یک  از علائم ام اس می باشد آن مشکل خاص را از این طریق درمان می کنند.

به عنوان مثال اگر بیمار دچار مشکلات اداری می باشد داروهایی به اون تجویز می شود که این اختلال برطرف شود. و یا اگر بیمار در راه رفتن مشکل دارد داروهایی به تجویز می شود که به راه رفتن وی کمک کند.برخی دیگر از داروها برای درمان و رفع خستگی بیمار خصوصا در ساعات پایان روز می باشند و به بیمار تجویز می شود.

توجه

براساس آمارها و وتحقیقات صورت گرفته افراد جوان بیشتر تحت تاثیر این بیماری هستند. به همین منظور این بیماری بسیار حائز اهمیت است و توجه بسیاری از مراکز بهداشتی و کشورها را به  خود جلب می کند تا در راستای پیشگیری ام اس و  و درمان آن اقدامات لازم صورت گیرد.

نکته اول

در ابتلا به بیماری ام اس حملات عصبی زیادی به فرد دست می دهد که توانایی کنترل این حملات از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

نکته دوم

اغلب به بیماران مبتلا به  MS به دلیل اینکه احتمال ابتلای آنها به افسرگی شدید است داروهای ضد افسردگی تجویز می شود. این داروها سرعت کنترل بیماری را افزایش می دهد.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *