Hyoscine

ان-بوتیل بروماید

هیوسین چیست؟

قرص هیوسین ان_بوتیل بروماید 10 میلی‌گرم

هیوسین بوتیل بروماید یک داروی ضد اسپاسم است که از طریق شل کردن برخی عضلات دستگاه گوارش و سیستم ادراری، برای تسکین دردهای شکمی و کرامپ‌های معده، روده، مثانه و… مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دارو همچنین برای بهبود علائم ناشی از سندروم روده تحریک پذیر از جمله دردهای انقباضی و نفخ نیز موثر خواهد بود.

قرص هیوسین _تولید شرکت داروسازی فاران شیمی_ حاوی 10میلی گرم هیوسین ان_بوتیل بروماید می باشد. که در بسته‌های 100 عددی به همراه بروشور عرضه می شود.

موارد مصرف

قرص هیوسین برای چه مواردی استفاده می شود؟

درمان بیماري حرکت یا Motion Sickness که به آن ماشین گرفتگی هم گفته می شود و یکی از بیماري هاي شایع در طول سفر است که باعث بروز تهوع و استفراغ میشود. این بیماري بر اثر حرکتهاي نامعمول ناشی از سفر با ماشین، هواپیما، قایق و قطار ایجاد میشود. از دیگر علائم شایعی که به واسطه آنها می توان بیماري حرکت را تشخیص داد، عرق کردن، افزایش و سرازیر شدن بزاق دهان، سردرد، احساس سرما و رنگ پریدگی است.

درمان اسپاسم‌ها و انقباضات عضلات شکم و احساس درد و ناراحتی در معده، روده و مجاری صفراوی

تسکین انقباضات شکمی ناشی از قاعدگی

درمان ناراحتی معده، تهوع و استفراغ ناشی از جراحی

همچنین این دارو ممکن است برای موارد دیگری نیز تجویز شود که لازم است در این مورد با پزشک خود مشورت نمائید

اطلاعات مهم

چنانچه مبتلا به بیماری‌های ارثی نادر از جمله سوء جذب گلوکز-گالاکتوز، عدم تحمل فروکتوز، یا کمبود آنزیم سوکروز_ایزومالتاز هستید و یا دچار بیماری عدم تحمل لاکتوز هستید حتما این موارد را به پزشک اعلام نمائید.

در خصوص تمامی داروهایی که مصرف می کنید (داروهای نسخه ای، بدون نسخه، ویتامین ها، و فرآورده های طبیعی) با پزشک خود صحبت کنید.

اگر باردار هستید، قصد بارداری دارید یا در دوران شیردهی هستید به پزشک معالج خود اطلاع دهید. بایستی در خصوص منافع و مضرات این دارو برای نوزاد با پزشک خود مشورت کنید.

در صورت فراموش کردن یک نوبت از مصرف هیوسین باید مصرف دارو طبق برنامه قبلی ادامه داده شود و نیازی به مصرف دوز فراموش شده نیست، مگر اینکه پزشک معالج روش دیگری را تجویز کند. دو نوبت از دارو نبایستی هم زمان مصرف شود.

چنانچه فقط در مواقع مورد نیاز این دارو را مصرف میکنید، بیشتر از زمان توصیه شده توسط پزشک مصرف را ادامه ندهید.

قرص بطور کامل و همراه با یک لیوان پر آب بلعیده شود.

در صورت شک به مصرف مقدار اضافی، فورا با پزشک یا داروساز خود تماس حاصل نمایید.

احتیاطات و موارد منع مصرف

در کودکان زیر 6 سال مصرف نشود.

در سالمندان بالای 65 سال با احتیاط مصرف شود.

هنگام مصرف قرص هیوسین از رانندگی یا سایر فعالیت‌هایی که نیازمند هوشیاری کامل هستند پرهیز و هنگام بالا و پایین رفتن از پله‌ها احتیاط کنید.

هیوسین ممکن است روی برخی از تست‌های آزمایشگاهی تاثیر بگذارد بنابراین پزشک و مسئولین آزمایشگاه را در جریان بگذارید.

هنگام مصرف هیوسین از مصرف الکل پرهیز نمائید.

چنانچه این دارو را بطور مرتب مصرف می‌کنید نباید مصرف آن را بطور ناگهانی قطع کنید. اگر عارضه‌ای را مشاهده نمودید پیش از قطع ناگهانی دارو با پزشک مشورت کنید.

عوارض جانبی

هر داروئی ممکن است با عوارض جانبی همراه باشد. گرچه بسیاری از افراد هیچ عارضه‌ای را تجربه نمیکنند یا بصورت خفیف عوارض را نشان میدهند. در صورت بروز عوارض جانبی آزاردهنده با پزشک خود مشورت کنید.

خشکی دهان

خواب آلودگی یا سرگیجه

اسهال

ناراحتی معده

سوزش گلو

بیقراری

شرایط نگهداری

دارو در دمای اتاق و در مکانی خشک و دور از نور و گرما نگهداری شود.

دارو دور از دسترس کودکان قرار گیرد.

سایر محصولات